הפעלות לבת מצווה

הפעלות לבת מצווה זה חלק חשוב מאוד לכלת השמחה ולחבריה וחברותיה מבית-הספר.

שלא כמו אירועים אחרים, באירוע בת מצווה יש כמות גדולה של ילדים באורחים.

מרכז האירוע הוא ילדת בת המצווה וחבריה, לכן מעבר לשירים ולריקודים, להפעלות בת מצווה מסוג זה יש חשיבות רבה באירוע כזה. ריקודים רבים יכולים להיות מעייפים ומונוטוניים עבור קהל ילדים, לכן כדאי לשלב להם פעילויות ומשחקים.

המפעיל או המפעילה המקצועיים שלנו ידאגו להפעיל את הילדים במשך כ-45 דקות עד שעה בפעילות כיפית ואנרגטית של כולה חיבור בין כלת בת המצווה לבין חבריה הטובים.

הפעלות לבת מצווה הפכו לפופולאריות יותר בשנים האחרונות. הן הפכו לאלמנט חובה באירוע עם קהל רב של מתבגרים תוססים, דבר אשר יעסיק אותם, יגרום להם להתגבש ולהרגיש חיבור רב לילדת בת המצווה.

אילו סוגי הפעלות בת מצווה קיימות?

ישנם מספר סוגי פעיליות מומלצות ונפוצות למועדון בת מצווה שיעסיקו וישמחו את הילדים.

אי אפשר לבצע את כל סוגי המשחקים בזמן ההפעלה, בגלל הזמן המוגדר, אבל אנחנו בהחלט ממליצים על בין 4-3 משחקים, כדי לגוון את ההפעלה ולגרום לכל הילדים ליהנות ולמצות את הפעילויות. ישנם מספר רעיונות לבת מצווה שקשורות למוסיקה ואפשר לשלב אותן אפילו תוך כדי הריקודים .

משחק החגורה:

בתחילת המשחק המנחה יושיב את כולם במעגל ויבקש מאחד הילדים חגורה, במידה ואין לאף-אחד חגורה אפשר לשחק את המשחק עם שרשרת הוואי. במשחק זה בן נותן את החגורה או את השרשרת לבת ובת נותנת לבן. בדרך-כלל נהוג לתת לכלת בת המצווה להתחיל את המשחק וככה גם לגרום לכל החברים להרגיש בנוח ולהשתתף במשחק. לכל מתמודד יש 7 שניות לבחור למי לתת את החגורה וברגע שהוא נותן לה אותה הוא צריך לתת לה נשיקה, חיבוק או ״כיף״. האמיצים ביניכם יצליחו לעמוד במשימה ולתת נשיקה. אלה שלא יבחרו או לא יעשו כלום אחרי שעוברות 7 השניות- יצטרכו למלא משימה מפדחת לעיני כולם, לדוגמא- לרקוד ריקודי בטן באמצע המעגל וכדומה.

נשיקה-סטירה:

המנחה יבקש מילדת בת המצווה לבחור זוג מתמודדים, רצוי חברים או שהיו בעבר זוג חברים.

שני המשתתפים ישבו על כיסא גב אל גב זה מזו, המנחה או כלת בת המצווה בעצמה יספרו עד שלוש וכל זוג משתתפים ישחק 3 סיבובים. שני הילדים יצטרכו לסובב את הראש לאחד הצדדים, ימין או שמאל. אם הם יסובבו את הראשים לאותו צד, הבן יתן לבת נשיקה ואם הם יסובבו את הראשים לשני צדדים שונים, הבת תיתן לו סטירה. בדרך-כלל אם בכל הסיבובים הם יסובבו את הראש לאותו צד, הנשיקה צריכה להיות בפה ואם בכל הסיבובים הם לא יסובבו את הראש לאותו צד, זאת תהיה בעיטה בישבן.

הכול הולך:

בהפעלה לבת מצווה זו מתנגנים שירים ברקע וכל פעם ילד אחר קובע את צורת וקצב הריקוד שמתאים לשיר וכולם רוקדים אחריו. ברגע שמופיע צליל שמודיע על חילוף השיר, ילד אחר תופס את המקום שלו וקובע את הריקוד החדש. הדי.ג׳יי יבחר שירים בסגנונות שונים ובשפות שונות, כדי לגוון את הריקודים ולהעסיק את הילדים. המטרה היא לרקוד בצורה מקורית, חופשית ואפילו קצת מצחיקה ולסחוף אחריו את כל הקהל שירקוד לפי הקצב שלו. יש אפשרות לשדרג את המשחק ולשלב תלבושות מצחיקות וססגוניות לכל המשתתפים.

משחק התנועות:

במשחק זה המנחה או ילדת בת המצווה בוחרים קבוצת ילדים ומעמידים אותם בשורה. מחלקים לכל מספר בין 1 ל-7 תנועה שצריך לעשות אותה עם הגוף, למשל- להרים ידיים למעלה, להוריד למטה, לעשות סיבוב, לקפוץ וכדומה.

המנחה זורק בכל פעם מספר ועולה בקצב המהירות והמטרה של המתמודדים היא לזכור מה היא התנועה המתאימה לכל מספר ולעשות את הצורה עם הגוף בלי להתבלבל.

ברגע שאחד המתמודדים מתבלבל בתנועה או שלא מספיק לעשות בזמן, הוא נפסל.

ממשיכים כך עד שאחרון המתמודדים נפסל ויש מנצח אחד.

לימבו:

בפעילות לבת מצווה זו משחק הלימבו הוא משחק מוכר וידוע ששנים קיים במסיבות הבת מצווה.

במשחק זה שני אנשים אוחזים במקל ארוך ומעוצב. שאר המשתתפים עומדים בשורה לעבר המקל עם מוסיקה קצבית ומקפיצה ברקע וצריכים לעבור אותו כשהם מתכופפים אחורנית. מי שנוגע במקל אפילו עם האף או נופל, נפסל ויוצא מהמשחק.

בין כל סיבוב המקל יורד מעט בגובה בהדרגה כדי להקשות על המתמודדים.

האחרון שמצליח לעבור את המקל הוא המנצח במשחק.

קריוקי:

בפעילות לבת מצווה זו הדי.ג׳יי מקרין על מסכי ענק מילות שירים עם מנגינה בלבד והמתמודדים צריכים לשיר לפי קצב המילים שמופיעות.

אפשר להתחלק לשתי קבוצות, לזוגות או לשלשות ולעשות מעיין תחרות שירים שהילדים בוחרים מי הזמר המצטיין של הכיתה.

לדי.ג׳יי שלנו יש מספר סגנונות לשירי קריוקי, החל מעברית, אנגלית, מוסיקה מזרחית, שירי ילדים, מוסיקה ישראלית ושירי עדות.

:Just dance

ההפעלה לבת מצווה זו הוא שילוב בין מוסיקה, ריקוד והנאה גדולה. בהפקת בת מצווה מקרינים על מסך ענק קליפים הכוללים דמויות מצוירות שרוקדות בצורה מצחיקה.

זאת יכולה להיות דמות אחת או יותר ובהתאם לזה יתחלקו הילדים לקבוצות. המטרה היא לעמוד לפי סדר הדמויות שעל המסך ולחקות את תנועות הריקוד שלהם בלי להתבלבל. הקליפים כוללים שירים מכל הזמנים והדי.ג׳יי שלנו יגוון ביניהם ויקפיץ את כל הילדים ואפילו את המבוגרים.

שאלות נפוצות

מפעילה דואגת לכל הערב להפעיל את הילדים עם האטרקציות השונות ולדאוג שכולם יהיו יחד וישמחו את כלת בת המצווה.

יש לנו מגוון אטרקציות, פעילויות ומשחקים שילדים אוהבים במיוחד. כנסו וראו את מגוון ההפעלות שלנו לכלת השמחה ולחבריה.

בדרך כלל מוקצב 45 דק לפעילויות ולמשחקים, אך אם הילדים רוצים קצת יותר אנו נאפשר זאת.

המפעיל של הערב יתאים את ההפעלות לשכבת הילדים, וכמות ההפעלות תלויה בזרימה ובהשתתפות של הילדים.

אנא דרגו את המידע